Ukázka přepisu nahrávky do textové podoby


Přepsali jsme pro vás (na ukázku) do textové podoby krátkou zábavnou videoscénku z kanálu Youtube, v níž figurují dva mluvčí. Scénka, jejíž délka je 3,5 minuty, obsahuje i několikavteřinový nesrozumitelný úsek, jehož stopáž je v textu řádně vyznačena.

Jiřina Bohdalová: Dobré odpoledne.

Vladimír Dvořák: Taky, taky, taky...

Jiřina Bohdalová: Malujete, koukám, co? No... Obraz, že jo? No... To vypadá jako naše vesnice... Ale já říkám "naše", jako kdybych byla odsaď... Kdybyste mě potkal trošku upravenou, tak by vám bylo jasný, že jsem z Prahy... No, jo, ale vy jste mě upravenou holt ještě nepotkal, že jo...

Vladimír Dvořák: Ne, ne, ne...

Jiřina Bohdalová: My tady máme chalupu...

Vladimír Dvořák: Ách...

Jiřina Bohdalová: Víte, krásnou... To je škoda, že ji odsuď nevidíte, víte... Protože jste si nevybral zrovna nejlepší místo, no... Ten kostelíček se vám moc nepoved... Ne! Ne! On má, bych řekla, takovou špičatější věžičku, no... Vy ale asi nebudete zasloužilej, viďte? Vy jenom tak... No, jo... Vy asi jen tak pro potěšení, viďte...? No, ne, no, bože, proč ne - když na to máte, že jo, no... Ony ty olejový barvy nebudou laciný, víte? Já to vím. Já dělám všechno na oleji... Muž má cholesterol, víte, a ona flaška stojí šestnáct korun a je to hned pryč, že jo, no... Tenhle sejček, teda, to taky není ono, víte... To vypadá jako špenátovej nákyp... No, my máme totiž - to byste nevěřil - my máme doma Chittussiho, víte - velkýho, po dědečkovi, v rámu... Viděl jste někdy Chittussiho? To sotva, protože kdybyste znal Chittussiho, tak byste ty vrbičky nemohl takhle odbejt...! Teda, já mám ráda Uprku, víte? On má všechno veselý a takový jako v krojích, no... Viděl jste někdy Uprku? To sotva. To sotva... Protože kdybyste znal Uprku, tak (2:07 - 2:10) i pohřeb, víte? To by taky šlo, no... Teda my Uprku nemáme, víte? On ho, dědek, nesnášel... Ale strejda Cyril ho má! A řekl, že ho odkáže naší Bláže, víte? To je dcera... Viděl jste někdy dceru? Neviděl, neviděl... Protože kdybyste znal dceru - Blážu naši - tak byste nemaloval Dolní Šišku, víte, ale naši Blážu... No, jo... Moc lidí už se mě ptalo, jestli nemá otce architekta, víte? Jako že je tak pěkně stavěná, no... Ona, naše Bláža, vám je jak od Mánesa, no... Viděl jste někdy Mánesa? Kdybyste znal Mánesa, tak byste na týhle tý louce udělal... Co to děláte?!

Vladimír Dvořák: Já vás škrtím, milostivá paní...

Jiřina Bohdalová: No, ale amatérsky... Viděl jste někdy Othella? Kdybyste viděl Othella, tak byste...